Home Staging

Poslední dobou se někteří z vás ptají: „Co je to vlastně Home Staging a proč bychom měli měnit polštáře a přesouvat nábytek?“ Je pravda, že Home Staging se stává stále populárnější i v České republice, a tak je načase si zjistit, o co vlastně jde.

Home Staging má jednoduchý, ale důležitý cíl: připravit nemovitost k prodeji a udělat ji co nejatraktivnější, aby potenciální kupci byli ochotni zaplatit za ni spravedlivou cenu. Nesnažíme se zakrýt nedostatky, to není účel této služby.

Jak to funguje? Předtím než budeme fotit nemovitost, připravíme ji tak, aby zářila svým potenciálem a prostorností, kterou nabízí. Odstraníme všechny osobní předměty a vypadající nepořádek. Boty zmizí z předsíně, nádobí a hrnce z kuchyně, a v koupelně necháme pouze to nejnutnější. Ano, může to připomínat velký úklid před návštěvou tchýně, a to je správně :-).

A proč to děláme? Většina kupujících si nejprve prohlíží nemovitosti online, a prvním dojmem jsou fotografie. Musíme je tedy zaujmout fotografiemi, než přijdou na skutečnou prohlídku.

Jaké jsou výhody Home Stagingu a co vám to přinese?

  • Perfektní prezentaci nemovitosti
  • Odlišení od konkurence na trhu
  • Více zájemců o prohlídku vaší nemovitosti
  • Dosáhnutí maximální ceny bez zbytečných slev
  • Možnost použít i u levnějších nemovitostí

Stále si myslíte, že investice do Home Stagingu jsou zbytečné výdaje? Rozhodně nejsou. Tato investice se vám vrátí ve formě vyšší prodejní ceny, a vždy vám to bude stát méně než postupné snižování ceny kvůli nezájmu kupujících.

Samozřejmě, Home Staging nevyřeší vše, je důležité správně nastavit cenu a dodržet další postupy a pravidla při prodeji nemovitosti.